Вступ

Переглянувши безліч сайтів, я перечитав купу привітань типу «Поважний читач», «Ми такі раді», «Кращі уроки у нас» тощо. Ці занудні вступні статті з казочками про «як добре, що Ви потрапили саме на наш сайт» мені вже набридли, тому давайте відразу, без зайвих слів, приступимо до вивчення такої популярної мови програмування C++.

Історія

Мова з’явився не внаслідок роботи цілої групи людей, які наполегливо працювали над своїм проектом, а лише деякими удосконаленнями мови C тільки однією людиною. У 1970-х роках Бйорн Страуструп працював програмістом на фірмі Bell Labs. У процесі створення деяких об’ємних проектів, він виявив, що програми, написані на існуючих в той час мовах програмування, виявилися неефективні. Тому він трохи удосконалив мову C, додавши в нього класи і об’єкти, inline-функції і аргументи за умовчанням. Після цього, в 1980 – му році, нова мова стала називатися «C with classes» або «C з класами».

Бйорн Страуструп – автор мови програмування C++.

Працюючи над новою мовою, Страуструп написав програму cfront – транслятор, який перетворює вихідний код C з класами в вихідний код звичайного C.

У 1983 році, після ряду деяких удосконалень, мова стала називатися «С++». Але чому ж саме C++, а не D або C+? Вся справа в тому, що нова мова дуже схожа на C і всього лише доповнює його. «C+» – це синтаксична помилка в мові C, тим більше назва C+ вже зайнята іншою мовою, а C++ (++ – знак инкремента) помилкою не є.

Втім це все, що треба знати про історію створення C++. Давайте ж почнемо вивчення!


Урок #-1 Урок #0